Dit kan resulteren in een plotseling verlies van controle en een val- en letselrisico voor de berijder. Stromer heeft 15 meldingen ontvangen van defecten aan de stuurbuis, waarbij acht klanten letsel hebben opgelopen. Stromer heeft de relevante lokale autoriteiten in alle betrokken markten op de hoogte gebracht en onderhoudt nauw contact met hen in het kader van de coördinatie en het toezicht op de terugroepactie.
Klanten rechtstreeks op de hoogte gebracht
Interne analyses bevestigen dat bepaalde fietsen die zijn uitgerust met WREN-verende voorvorken mogelijk door dit defect zijn getroffen. Stromer brengt alle bekende klanten van wie de fietsen mogelijk zijn getroffen, rechtstreeks op de hoogte.
Stromer raadt alle getroffen fietsers ten zeerste aan om hun fiets onmiddellijk niet meer te gebruiken en te wachten op de reparatie van de verende voorvork. Vervangende onderdelen zijn momenteel in productie. Zodra de oplossing beschikbaar is, wordt een tweede bericht naar de klanten gestuurd. Stromer verwacht begin 2026 te beginnen met het informeren van klanten over het tijdschema voor een gratis reparatie van de verende voorvork bij een erkende Stromer-dealer.
“De veiligheid van onze klanten heeft onze hoogste prioriteit”, aldus Nesa Meta, interim-CEO van myStromer AG. “Wij bieden onze oprechte excuses aan voor het ongemak dat deze terugroepactie kan veroorzaken en doen er alles aan om het probleem zo snel en betrouwbaar mogelijk op te lossen.”
Voor vragen van klanten heeft Stromer een speciaal contactpunt opgezet.
Derde terugroepactie in anderhalve week
Deze terugroepactie is de derde in anderhalve week: eind november riep Klever Mobility een aantal fietsen terug van de modellen Y-Muse 25, Y-Muse 45 en Model X. Bij kwaliteitsonderzoek bleek dat onder bepaalde omstandigheden een veiligheidsrisico kan ontstaan bij fietsen met een Spinner voorvork met aluminium vorkbuis.
Vorige week was er ook al een terugroepactie van CUBE. Daar zijn meldingen binnengekomen van scheuren boven de rembevestiging op carbon voorvorken van de Agree C:62.
Speed Pedelec Review vraagt zich in een artikel af of er niet structureel iets mis is met de normering voor speed pedelecs. Vooral bij voorvorken zijn de laatste jaren terugroepacties geweest. Volgens Speed Pedelec Review is er geen aparte EU-norm die precies aangeeft waaraan de vork van een speed pedelec moet voldoen.







