Nijland Cycling wint Eurobike Gold Award met Suelo met extra lage instap

Nijland Cycling wint Eurobike Gold Award met Suelo met extra lage instap

Nijland Cycling uit Heeten heeft tijdens Eurobike 2026 in Frankfurt een Eurobike Gold Award gewonnen voor de Suelo. De aangepaste fiets met lage instap werd door de internationale vakjury onderscheiden vanwege de combinatie van veiligheid, comfort en innovatieve techniek.


De Suelo is ontwikkeld voor mensen die door een verminderd evenwicht of afnemend vertrouwen moeite hebben met fietsen. De fiets heeft een instaphoogte van 16 centimeter, een nieuw ontwikkelde aandrijflijn met middenmotor en een wegrijdhulp. Door de middenmotor verder naar voren in het frame te plaatsen, ontstond ruimte voor een extra lage en brede instap. Daardoor kunnen gebruikers eenvoudiger op- en afstappen en bij stilstand met beide voeten op de grond staan.

Het team van Nijland Cycling bij de prijsuitreiking op de Eurobike. (Foto Nijland)
Het team van Nijland Cycling bij de prijsuitreiking op de Eurobike. (Foto Nijland)

In het juryrapport is te lezen dat alle juryleden enthousiast zijn over hoe prettig en ontspannen de Suelo rijdt. Het feit dat je op elk moment beide voeten op de grond kunt zetten, geeft een geweldig gevoel van controle, vooral bij lage snelheid, zo benadrukken de juryleden unaniem. Het was voor de jury duidelijk hoe ervaren Nijland Cycling is met producten die mobiliteit bieden aan mensen met een beperking. “We zullen in de toekomst veel van dit soort fietsen nodig hebben”, zegt een jurylid.

Nijland Cycling bestaat ruim 35 jaar en is gespecialiseerd in aangepaste mobiliteitsoplossingen. Het familiebedrijf staat sinds zes jaar onder leiding van de broers Koen (40) en Luuk (37) Nijland. Waar Koen verantwoordelijk is voor de commerciële activiteiten en financiën, richt Luuk zich op productontwikkeling, innovatie en productie. "Ik was consultant en keek bij veel technische bedrijven in de keuken. Uiteindelijk besef je dan hoe gaaf ons product is. Van productontwikkeling tot metaalbewerking en van poedercoating tot assemblage. We doen alles hier nog zelf," aldus Luuk.

Volgens Luuk Nijland is de onderscheiding vooral een erkenning voor het ontwikkelteam. "Deze prijs is in de eerste plaats een erkenning voor ons productontwikkelingsteam. Zij hebben keihard gewerkt om dit te realiseren."
De Suelo is bovendien de eerste fiets binnen een nieuwe designarchitectuur die de basis moet vormen voor een volgende generatie modellen. Tegelijkertijd zet Nijland Cycling daarmee een stap van fabrikant naar merk, ondersteund door een groeiend dealernetwerk voor verkoop, proefritten en service.

De Suelo is leverbaar via geselecteerde dealers en heeft een consumentenadviesprijs van 4.490 euro.
De Eurobike Gold Award behoort tot de belangrijkste innovatieprijzen binnen de internationale fietsbranche en wordt jaarlijks uitgereikt aan producten die zich onderscheiden op het gebied van innovatie, functionaliteit en ontwerp.

Lees hier welke bedrijven nog meer een speciale award wonnen.

Hedwig Berendsen

Hedwig Berendsen

Senior redacteur Tweewieler