Maar met 858.128 verkochte nieuwe fietsen in 2024 bevestigt de fiets/e-bike opnieuw haar status als het meest geliefde vervoermiddel van Nederland. Ook het totaal aantal fietsen in Nederland blijft gestaag groeien en ligt inmiddels op 24,4 miljoen – een stijging van 8,4 procent ten opzichte van 2014. Dit blijkt uit cijfers uit de nieuwe editie Kerncijfers Tweewielers 2025 van RAI Vereniging en BOVAG.
Verduurzaming brom- en snorfietsen
Hoewel de verkoop van snor- en bromfietsen in 2024 met 32.493 stuks een lichte daling van 7 procent liet zien – mede als gevolg van de invoering van de helmplicht – is de elektrificatie in deze sector in een stroomversnelling gekomen. Maar liefst 47,3 procent van alle verkochte snorfietsen was vorig jaar volledig elektrisch. Bij de bromfietsen lag dit aandeel op 33,8 procent. Daarmee spelen lichte gemotoriseerde tweewielers een steeds grotere rol in duurzame stedelijke mobiliteit. Het aantal brom- en snorfietsen is vergeleken met 10 jaar geleden met 16,5 procent toegenomen tot 1,29 miljoen exemplaren.
Motorfietsen breken verkooprecord
Ook de motorfiets blijft profiteren van de waardering voor compacte, flexibele en relatief betaalbare vervoersoplossingen. In 2024 werden 19.900 nieuwe motorfietsen geregistreerd – een stijging van 14 procent en het hoogste aantal sinds 2010. Het totaal aantal motoren in Nederland ligt inmiddels op ruim 829.000, een stijging van 16,2 procent in tien jaar tijd.
Banengroei in de sector
De toenemende vraag naar fietsen en lichte gemotoriseerde tweewielers heeft ook geleid tot groei in de werkgelegenheid. In 2024 bood de tweewielersector werk aan 14.240 mensen, tegenover 10.000 in 2018 – een toename van ruim 42 procent. Daarmee onderstreept de branche niet alleen haar rol in mobiliteit, maar ook haar economische betekenis.
Over Kerncijfers Tweewielers
De publicatie Kerncijfers Tweewielers van RAI Vereniging en BOVAG brengt de Nederlandse markt voor motorfietsen, fietsen, brom- en snorfietsen nauwkeurig in kaart. De uitgave verschijnt jaarlijks, samen met Kerncijfers Auto’s en Mobiliteit.