“Vier winkels runnen, dat biedt kansen. Zo kunnen we onderling medewerkers wisselen, net zoals fietscollecties ruilen. Maar tegelijkertijd is het bewerkelijk, zoals het voeren van vier administraties”, zegt mede-eigenaar Pierre Sikking. In het verleden maakte het fietsbedrijf al eerder gebruik van diensten van OOMT, zoals workshops en een gastvrijheidscheck met mysteryshopper. “Vorig jaar vonden we het tijd om onze kennis weer op te frissen. Onze klantbeoordelingen zijn trouwens prima, maar het kan altijd beter.”

Ontbrekende kennis en ervaring
Die wens viel samen met de aanstaande directiewissel bij Van Hulst, waarbij de twee nieuwe directieleden aan hun vijfjarenplan werkten. Dat deden ze samen met de adviseur werkgeverschap van OOMT, Hanny Hulleman, waarbij een nieuwe missie en strategie werd beschreven. “Alles met focus op de toekomst. De hulp van OOMT is hierbij hard nodig geweest”, zo geeft Pierre Sikking aan. “Mede-eigenaar Peter van Hulst en ik hebben ons er bewust buiten gehouden. De OOMT-adviseurs werkgeverschap brengen bovendien ervaring en inzichten mee, die wij vaak niet hebben. En dat alles op een professionele manier.”
Naast ‘strategisch personeelsbeleid’, waarbij het draait om de ontwikkeling die je met je bedrijf wilt doormaken, werd de workshop ‘samenwerken en communicatie’ in iedere vestiging gehouden. Dit om de medewerkers te betrekken in de ontwikkelingen die gaande zijn. Hoe communiceren wij onderling en wat hebben wij daarin nodig van onze directie? Hoe zien de medewerkers en de directie de toekomst in het samenwerken? De workshop werd vooraf met de nodige scepsis ontvangen, maar na afloop was iedereen positief. Hierna volgden individuele gesprekken met medewerkers over hun eigen ontwikkeling door de OOMT-coach Renate van Rijnsoever.

Andere manier van aansturen
Recent presenteerden de twee nieuwe directieleden hun plan. “Daarin staan concrete actiepunten waar we de komende jaren mee aan de slag gaan. Doordat de directie straks niet meer dagelijks in iedere winkel aanwezig is, verandert de manier van leidinggeven. Die andere manier van aansturen, dat is de grootste transitie. Zowel voor hunzelf als voor de medewerkers.”
Inmiddels maken de twee nieuwe directieleden een toer langs de vestigingen, waarbij ze een toelichting geven bij de meest actuele zaken. “Daarmee nemen ze ook eventuele onrust weg, want de tijd die het kostte om het plan te maken gaf sommige medewerkers het gevoel van onzekerheid”, geeft Pierre Sikking aan. “In mei wordt het plan tijdens de personeelsvergadering nogmaals toegelicht en is er voor onze medewerkers gelegenheid om vragen te stellen en input te geven. Aansluitend vieren we dit met een goed verzorgde barbecue”.
Pierre Sikking ervaart OOMT als een professionele partner met veel kennis, kunde en ervaring. “De betrokken dames zijn deskundig en denken echt goed mee. We hadden ons geen betere samenwerking kunnen wensen.” Volgens hem is dit het moment voor een volgende professionaliseringsslag: “OOMT vaker en regelmatiger inzetten, zowel voor ondersteuning van de directie als voor training op de werkvloer.”
Dit artikel is gesponsord door OOMT.