Nieuws

DBG introduceert landelijk fietsverhuursysteem

DBG introduceert landelijk fietsverhuursysteem SCHIEDAM – Union producent Dutch Bicycle Group (DBG) gaat nauw samenwerken met de Van der Valk Hotels en de Fletcher HotelGroup.

Het FietsZekerPlan van DBG is een full-service concept, waardoor de aangesloten hotels zorgeloos fietsen kunnen verhuren. Door de samenwerking met o.a de RECRON, de Van der Valk hotels en de Fletcher HotelGroup ontstaat een landelijke netwerk van fietshuurmogelijkheden.

Samen met Falkplan lanceert DBG een fietsrouteplanner waarmee fietshuurders via de website fietsroutes kunnen samenstellen.

Volgens Stephan Räkers (foto), DBG’s commercieel directeur, kan in principe de hele Union-collectie voor verhuur ingezet worden, ook de elektrische fietsen. “Die worden uitgerust met een tag en een GPS-systeem, waarmee consumenten feitelijk van hotel naar hotel kunnen rijden. Het biedt ons de mogelijkheid de fietsen te volgen. Er wordt alleen afgerekend op basis van het werkelijke gebruik van de fietsen. De recreatieondernemers lopen geen risico, want: geen verhuur, geen factuur.”

Met het FietsZekerPlan speelt DBG in op vragen vanuit de recreatiemarkt. “Recreatiebedrijven maken door de crisis moeilijke tijden door. Ook de service en het onderhoud zijn voor hen lastig te organiseren. Door ons gebruiksvriendelijke systeem maken wij fietsverhuur een stuk eenvoudiger.”

Rivel
Heel ander nieuws uit DBG-kringen is dat het merk Rivel een comeback maakt op de Nederlandse markt. Het gaat om een collectie van zestien modellen, waaronder transportfietsen, stadsfietsen en elektrische fietsen.

Sebastiaan Puyt is aangenomen als account manager, die Rivel uitsluitend via de vakhandel gaat verkopen. Volgens Puyt wordt Rivel ook verhuurd. “Bij de Fletcher Hotel Group zal de Rivel collectie voor verhuur ingezet worden. Zij gaan er ook promotie-acties mee doen, waarbij ze weekendjes weggeven.”
01-03-2010

Arnauld Hackmann

Terug naar de vorige pagina
 

Reacties (2)

En waar blijft de fietsenvakman/fietsverhuurder in dit verhaal????
DBG heeft de vakhandel nog nóóit wat gebracht en zal dat ook nóóit doen.
Rivelfietsen voor de vakhandel?? mooi niet!
J. de Zwart @ 01-03-2010 15:29 uur
Beste J. de Zwart,
Iemand die de fietsen gaat onderhouden is toch een fietsenvakman, of deze nu een winkel heeft of mobiel is maakt dat dan uit. Misschien hebben ze zelf wel een servicemonteur in dienst is dat dan geen fietsenvakman.

Of bedoel je zolang als ik er zelf niets aan verdien is het geen vakman?

Je zult in de toekomst dit veel meer zien en je houdt het niet tegen.
Natuurlijk is het zuur dat deze markt aan verandering onderhevig is, maar wie zegt dat er voor jouw of mij geen plekje is om als servicemonteur te gaan werken. Kom ik ook nog eens ergens.
Er komt toch een vierdeling in de markt: servicepunten, mobiel, showrooms en fietsbemiddelaars.

Hoe meer mensen het gemak en het plezier ontdekken van de fiets, hoe beter voor de hele branche.
peter kamp @ 01-03-2010 16:56 uur

Reageer

Uw commentaar wordt gewaardeerd, mits u de reactieregels respecteert. Door te reageren, geeft u aan deze regels te hebben gelezen en er mee in te stemmen. De redactie van Tweewieler behoudt zich te allen tijde het recht voor reacties die niet aan de regels voldoen, te wijzigen of te verwijderen. Uw e-mailadres wordt uitsluitend gevraagd om misbruik van de reactiepanelen te voorkomen. Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond en wordt niet gebruikt voor marketingdoeleinden. We bewaren uw gegevens strikt vertrouwelijk.

Je bent niet ingelogd. Je moet geregistreerd zijn om te kunnen reageren op deze site.

Nog geen account? Klik hier om je aan te melden

Meer nieuws